T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Valimiz Yılmaz Doruk, İlimizin de dâhil olduğu Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’ndan 2024 yılında destek alan projelerin işbirliği protokollerini imzaladı. Programda ayrıca Amasya Milletvekilleri Haluk İpek ile Hasan Çilez, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, protokol üyeleri ile proje sahibi kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.
İşbirliği Protokolü öncesinde konuşan DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Milletvekillerimiz Hasan Çilez ile Haluk İpek, DOKAP tarafından onaylanan projelerin Amasya’mıza hayırlı olması temennisinde bulundular.
Valimiz Yılmaz Doruk ise konuşmasında şunları kaydetti: “Son yıllarda olduğu gibi yine bu yıl da DOKAP’tan destek almaya devam ediyoruz. Bu yıl büyük bir memnuniyetle ifade ediyorum ki, DOKAP’ın projelerimize sağladığı destekler sayesinde, bölgemizin önemli şehirlerinden olan Amasya’mız kalkınmasını sürdürecektir. DOKAP’ın görev alanına giren konularda geniş çaplı projeler hazırlayarak, Amasya’mıza kaynak sağlamak için ilgili tüm kurumlarımız gayretle çalışmaktadır.
Bu kapsamda 2024 yılı için DOKAP’a sunduğumuz projeler toplamda 38 Milyon 500 Bin TL destek almaya hak kazanmış, paydaş kurumların sağlayacağı 7 Milyon 500 Bin TL’lik eş finansman ile toplam 46 Milyon TL’lik bir yatırım kaynağı Amasya’mıza kazandırılmıştır.
Bu rakamların projelere göre dağılımı ise şu şekildedir: 2024 yılında İlimizde, İl Özel İdaresinin Dadı, Karaköprü, Ovasaray Köyleri Rehabilitasyonu Projesine DOKAP katkısı 9 Milyon 400 Bin TL, İlyas ve Sevincer Köyü Rehabilitasyonu Projesine 13 Milyon TL, Dereköy Köyü Modernizasyonu Projesine 2 Milyon 800 Bin TL, Taşova Andıran Köyü Sulama Kanalları Projesi 4 Milyon 300 Bin TL,
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün Katma Değeri Yüksek Ürünlerin Üretilmesi Projesine 1 Milyon 400 Bin TL, Biyoteknik Tuzaklar Kullanarak İlimiz Sera Alanlarında Domates Güvesi ve Zararlıları İle Mücadele Projesine 1 Milyon 400 Bin TL, Yüksek Sistem Bağ Yetiştiriciliği Projesine 1 Milyon 870 Bin TL, Taş Toplama Makinesi Projesine 525 Bin TL, Küçükbaş Hayvancılığının Geliştirilmesi Projesine 591 Bin TL, Sağlıklı Kuzular Projesine 2 Milyon 275 Bin TL, Amasya İlinde Çiğ Süt Kalitesinin Arttırılması Projesine 731 Bin TL tutarında DOKAP katkısı sağlanmıştır.
Görüldüğü üzere farklı sektörler ve hizmet alanlarında gerçekleştirilen bu desteklemeler Amasya ekonomisi ve istihdamının güçlenmesi ve ilimizin sosyokültürel yapısının gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır.
Bu vesileyle; bu ve bunun gibi sayısız projeyle Ülkemize ve Amasya’mıza değer katan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi başta olmak üzere, Milletvekillerimize, DOKAP Başkanımıza ve bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen İl ve İlçe Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum. Son olarak İlimizin kalkınması için projelerimizin devam edeceğini vurgulayarak, hayata geçirilecek projelerin Amasya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Törende daha sonra söz konusu projelere ilişkin işbirliği protokolleri Valimiz Yılmaz Doruk, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve ilgili kurum temsilcileri tarafından imzalandı.